REKLAMA

 

Dlaczego zdrowa dieta jest taka ważna?

Przyjęło się, że słowo dieta kojarzy nam się tylko i wyłącznie z terapiami na odchudzanie. Jednak nic bardziej mylnego! Trzeba wiedzieć, że dieta to przede wszystkim sposób odżywiania. W jej skład wchodzi to co jemy, a także pijemy w ciągu całego dnia. Każdy człowiek na świecie stosuje jakąś dietę – może być ona zdrowa lub nie. Prawidłowa dieta powinna być oparta na zasadach zdrowego żywienia, a wtedy można ją nazwać zbilansowaną- podpowiadają specjaliści z fit-catering.pl

Zdrowa dieta opiera się na równowadze między składnikami odżywczymi, które dostarczane są do organizmu. To między innymi białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały. Ich niedobór lub nadmiar lub zaburzenia między nimi mogą powodować wiele szkód w pracy całego organizmu.

Dowiedz się więcej na temat zdrowego odżywiania –https://fit-catering.pl/blog/.

Składniki odżywcze i ich wpływ na organizm

Organizm człowieka do prawidłowej pracy potrzebuje odpowiedniego stężenia składników odżywczych. To substancje, które mają między innymi właściwości budulcowe, wspomagające pracę komórek w organizmie, budują płyn ustrojowy, regulują pracę enzymów, wspomagają wydzielanie hormonów, transportują tlen do komórek, stymulują nerwy i mięśnie.

(Zobacz zdrowy i sprfawdzony catering dietetyczny w Katowicach – https://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-katowice/)

Składniki te mają również znaczenie dla pracy gospodarki wodno-elektrolitowej, a także pomagają utrzymać równowagę w gospodarce kwasowo-zasadowej. Jeżeli patrzymy na to w ten sposób, to można powiedzieć, że składniki odżywcze mają wpływ na regulację wszystkich procesów życiowych. Są więc one niezbędne na każdym etapie procesów metabolicznych.

Niedobór składników odżywczych może doprowadzić do zaburzenia pracy całego organizmu, a w efekcie do rozwoju różnego rodzaju chorób. Przez to narażeni jesteśmy między innymi na otyłość, rozwój miażdżycy, czy zawał mięśnia sercowego. To wskazuje na to, że prawidłowo zbilansowane dieta jest niezbędna do zachowania dobrego stanu zdrowia i jakości życia. Jeżeli jednak dieta, jaką prowadzimy jest nieprawidłowo zbilansowana, to zdolności organizmu do stawiania czoła stresom, nerwom, czy zaburzeniom hormonalnym znacząco się osłabia, przez co słabnie również praca układu odpornościowego. Takie zaburzenia mogą doprowadzić do cukrzycy, rozwoju chorób nowotworowych, a także alergii i chorób serca.

Choroba cywilizacyjna XXI wieku – otyłość i nadwaga

Nie ma co ukrywać, że otyłość i nadwaga to choroby przewlekłe, które dotykają coraz większą grupę osób w naszym społeczeństwie. Przyczyn otyłości jest naprawdę wiele. Jej powodem rozwoju mogą być czynniki genetyczne, zaburzenia hormonalne, ale przede wszystkim nieprawidłowo zbilansowana dieta. Należy więc zadbać o to, by w diecie na co dzień znalazły się składniki, które mają za zadanie zmniejszać ryzyko otyłości. To warzywa i owoce, a także błonnik pokarmowy, który ma doskonały wpływ na pracę jelit. Nie można również zapominać o tym, by w każdym posiłku znalazły się porcje witamin i minerałów, gdyż są one niezbędne do prawidłowej pracy metabolizmu i układu hormonalnego.

Problemem wielu osób jest tkanka tłuszczowa, która odkłada się w problematycznych miejscach, takich jak uda, pośladki, brzuch. W tym miejscach na ciele tkanka tłuszczowa gromadzi się w bardzo szybkim tempie, a problemem jest tu biały tłuszcz, który jest niezwykle trudny do zwalczenia. Do pozbycia się białego tłuszczu konieczna jest zmiana w codziennej diecie, a także ćwiczenia, które przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

W jaki sposób zadbać o odżywianie?

Obecnie coraz mniej osób ma czas na dbanie o swoje odżywianie. Brak czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków sprawia, że coraz częściej sięgamy po fast foody. Dlatego warto zastanowić się nad sposobem, który może nam ułatwić dbanie o zdrowie. Jest nim catering dietetyczny, który oferuje pięć zbilansowanych posiłków każdego dnia. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, nie tylko dla osób zapracowanych, ale również dla kobiet w ciąży, matek karmiących, sportowców i wegetarian.

 

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Zdrowa dieta nie tylko dobrze wpływa na nasze ciało i zdrowie, ale też samopoczucie! Od kiedy stosuję catering dietetyczny mam mnóstwo energii, nie jestem senna i nie mam zmiennych nastrojów! Uważam, że każdy kto ma problem z dostosowaniem diety powinien spróbować cateringu 😉 Osobiście zamawiam z https://dietly.pl i mogę polecić z czystym sumieniem 😉 O tyle fajna ta stronka bo można ustawić tam swoje potrzeby i wyszukiwarka sama proponuje cateringi i diety 😉 Nie ma co się zastanawiać, jedzenie definitywnie oddziałuje na jakość naszego życia, wiec trzeba o to dbać! 🙂