Czy Polki dają w szyję? Kobiety oburzone słowami prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego na temat dzietności wywołały niemałą kontrowersję wśród Polaków. W sieci zawrzało.

REKLAMA

Nie tylko polskie, lecz również zagraniczne media odniosły się do słów prezesa, według którego problem bezdzietności w Polsce, spowodowany jest nadużyciem alkoholu przez młode kobiety.

Sytuacja miała miejsce w Ełku, 5 listopada, podczas otwartego spotkania z liderem PiS. Cytując słowa polityka – Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie […] Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa. – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Sprawą zainteresowały się europejskie media m.in. z Bułgarii, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. „Der Spiegel” – niemiecki portal – podsumował te słowa jako bzdurę. Do całego incydentu odniosła się spora część celebrytów oraz mieszkańców naszej Ojczyzny, którzy są oburzeni wypowiedzią obecnego przedstawiciela partii PiS.

A co sądzą o tym kobiety spotkane na ulicach Jaworzna? Przekonajcie się państwo sami.

Większość osób biorących udział w sondzie, nie popiera słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Reakcja na zadawane pytanie wskazuje na negatywny odbiór wypowiedzi polityka.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

8 KOMENTARZE

 1. Statystyki sa bezlitosne… mlode kobiety piją, zachowuja sie wulgarnie… starsze winkiem zagluszaja niechec do swoich zaniedbanych partnerow, inne z kumpelami przy piwku narzekaja na swoich starych… eeehhh…. te ktore wolaja o szacunek same sie nie szanują….

  • Możesz podać źródła danych o których wspomniałaś? Przecież to totalne brednie, wymyślone w obronie umiłowanego prezesa, podparte wymyślonymi statystykami.
   Nie wiem z kim się zadajesz skoro masz takie koleżanki ja nie znam nikogo kto pasuje do Twojego opisu.

 2. Kolezanki? Kto tak mowi? Ja ostatni raz tak mowilam chyba w 3 klasie podstawowki.

  Alkohol to seksistowska świnia, kobiety traktuje gorzej – byla taka kampania…

  Jesli np. ESPAD robi badania pod prezesa, to rzeczywiscie chlop ma władzę nad światem. Jak wiemy inflacja globalna jego wina… to pikusiem jest zlecic robienie wynikow badan pod niego…a tobie tefałen nie mowil jak baby chleja? Oj chyba cos przebąkiwali nieraz.
  No cóż… mieszkalam kiedyś ok 3 lat w bloku… na 16 numerow w 6 widziałam problem alkoholowy u kobiet… nie jestem wscibska… nie wchodzilam nikomu do domu… ale to co widzialam – widzialam nawet specjanie nie patrząc… ale jakos tak mi to pod te statystyki pasuje jak ulał… i nie ekscytuj sie podkreslniku to nie byly slamsy…. osiedle z tych lepszych..
  Źrodel nie podam, moj czas jest zbyt cenny, sam sobie poszukaj, jesli szukasz prawdy… nie musisz oczywiscie. Pozostan sobie nieswiadomy.

 3. Asiu źródeł nie podasz bo nie ma takich badań, ordynarnie kłamiesz, a przyłapana nie potrafisz się przyznać.
  Jak pokazałaś nie szkoda Ci czasu na pisanie przydługich bredni powyżej, ale rzekomo nie masz czasu żeby podać linka do badań na które się powołujesz i udowodnić swoją rację. Żenada.
  Widać też jak przyswoiłaś metodę Siwego ucieczki od niewygodnego meritum. Tak jak on zapytana o szczegóły uciekłaś od pytania w TVNy, kolezanki i brednie o globalnej inflacji itd byle dalej od niewygodnego dla ciebie tematu. Gratuluję wzorców.
  I tak nie byłaś wścibska nic a nic… 🙂 Też mieszkałem w bloku w różnych dzielnicach, miastach ale nie miałem zwyczaju „widzieć nawet specjanie nie patrząc…”.

 4. Zwożeni na sale klakierzy muszą rechotać z coraz słabszych wrzutek swojego obwoźnego dziada. Jak powszechnie wiadomo kobiety nie są jego ulubioną płcią i będzie je wściekle atakował. Pocieszające dla Polski, że osobnik nie potrafi się rozmnażać i sczeźnie bezpotomnie.

  • Ale przerażające, że są kobiety które są gotowe łgać w żywe oczy i bronić tego typu wrzutek prezesa. Widocznie niektórym odpowiada takie traktowanie.
   A badań na poparcie tezy Asia nie znajdzie nawet gdyby miała czas 🙂 Ani Narodowy Test Zdrowia Polaków, ani ten zrobiony przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nie daje nawet cienia oparcia dla tezy o „dawaniu w szyje” przez kobiety.
   Ten tekst pewnie wymyślili jako argument niepowodzenia 500plus które miało zwiększyć ilość narodzin – coś w stylu dobry PiS dał i daje a niedobre kobiety nie chcą rodzić wolą pić.