Reklama

Gdzie w Jaworznie znajdują się schrony?

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
09/04/2023 23:29
Państwowa Straż Pożarna przeprowadziła na terenie całego kraju inwentaryzację obiektów nadających się na miejsca schronienia, schrony czy miejsca ukrycia w razie zagrożeń. W Jaworznie znajduje się kilkaset takich obiektów.
Wszystkie zinwentaryzowane obiekty można znaleźć w aplikacji Schrony. - Inwentaryzacji zostały poddane wszystkie pomieszczenia, które należą do instytucji państwowych, samorządowych, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni oraz te należące do podmiotów gospodarczych, prowadzących działalność pożytku publicznego - mówi wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Obiekty podzielono na trzy kategorie:

MDS - Definicja tych obiektów została określona przez PSP jako „miejsca doraźnego schronienia (MDS)”, które pełnią rolę osłony przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, takimi jak wichury, orkany, trąby powietrzne, a także odrywającymi się elementami konstrukcji obiektów budowlanych i połamanymi drzewami. Takich obiektów jest w kraju 224 113.

(S) schron - jest budowlą ochronną o obudowie konstrukcyjnie zamkniętej, hermetycznej, zapewniającej ochronę osób, urządzeń, zapasów materiałowych lub innych dóbr materialnych przed założonymi czynnikami rażenia oddziałującymi ze wszystkich stron. Takich obiektów jest 903.

(U) ukrycie - jest budowlą ochronną niehermetyczną, wyposażoną w najprostsze instalacje zapewniające ochronę osób, urządzeń, zapasów materiałowych lub innych dóbr materialnych przed założonymi czynnikami rażenia oddziałującymi z określonych stron. Takich obiektów  jest 8 719.

Obiekty w tych trzech kategoriach dodatkowo dzielą się na przeznaczone dla pracowników zakładów pracy i przeznaczone dla mieszkańców. Dzięki aplikacji Schrony można znaleźć te położone najbliżej aktualnego miejsca pobytu. Możemy się też dowiedzieć, jaką powierzchnię ma dany obiekt i ile zmieści się w nim osób.

W Jaworznie znajduje się kilkaset obiektów ochronnych, najwięcej miejsc doraźnego schronienia, z kolei najmniej liczne są obiekty sklasyfikowane jako miejsca ukrycia. Zinwentaryzowane schrony z całego kraju mogą zapewnić schronienia dla 49 mln osób.

Mapę schronów znajdziecie TUTAJ.

[vc_facebook]

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Krystian - niezalogowany 2024-12-04 02:32:49

    Artykuł o schronach jest bombardowany reklamami to katastrofa. Link do znalezienia schronu to porażka. Nie znalazłem nic. Brawo wy. Jak zwykle wszyscy dają dupy i zostajesz na śmierć.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do