W rajdzie wzięli udział także wolontariusze hospicjum, którzy opowiadali uczestnikom, jak wygląda ich praca z osobami chorymi.
Start rajdu został zaplanowany na godzinę 11.00 z boiska LKS Zgoda Byczyna, a sympatycy kijków mieli do przejścia trasę o długości około 6,5 km. Na starcie stanęli młodzi i starsi, wszyscy w dobrym nastroju, gotowi do ćwiczeń.
Wśród osób, które zdecydowały się aktywnie spędzić sobotni poranek, byli prawdziwi weterani tego sportu oraz osoby, które po raz pierwszy miały okazję trzymać kijki w rękach. Dla jednych i drugich rajd był świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu oraz integracji. Jak popodkreślali, bardzo spodobał im się pomysł połączenia sportu ze zbiórką pieniędzy dla hospicjum.
Uczestnicy mają również nadzieję, że takie imprezy będą odbywały się częściej w mieście.
Nordic Walking jest bardzo popularny wśród wszystkich grup wiekowych. Sport ten jest przyjemny i łatwy do praktykowania, dlatego znajduje coraz więcej sympatyków.
Uczestnicy, po zarejestrowaniu się w biurze rajdu, wzięli udział we wspólnej rozgrzewce, a następnie wyruszyli na trasę. Jak podkreślali, ten sport to sama przyjemność.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Moje dzielne koleżanki! ????