Reklama

Jezus syn Dawida - nowy mural w Betlejem

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
23/11/2020 12:01

Wspólnota Betlejem to miejsce niezwykłe. Niezwykli mieszkańcy wspólnoty i niezwykli ich przyjaciele, którzy wspólnie swoją pracą dbają o to aby to miejsce było pełne symboliki.





W niedzielne południe poświęcony został nowy mural przedstawiający "Jezusa syna Dawida", wykonany przez artystów Konrada Kocha i Macieja Pisiałka - absolwentów krakowskiej ASP, zrzeszeni w zespole twórców chrześcijańskich Vera Icon.





Na film zaprasza ksiądz Mirosław Tosza:





12 minutowy film o tym, jak powstawała ikona Chrystusa Syna Dawida w naszym betlejemskim ogrodzie. Oprócz zdjęć i fragmentów filmików trzy piękne pieśni, które mogą nas wprowadzić w modlitwę i medytację Oblicza, które zostało dzisiaj ukończone i poświęcone. Autorami ikony są Konrad Koch i Maciej Pisiałek - absolwenci krakowskiej ASP, zrzeszeni w zespole twórców chrześcijańskich Vera Icon. Pomysłodawcą namalowania ikony w tym miejscu jest Ania Wyjadłowska, szefowa naszej Pracowni Rękodzieła Tabga Wizerunek Chrystusa został wykonany na wypalonych podczas pożaru katedry w Sosnowcu miedzianych blachach z jej dachu.





Poniżej film z momentu poświęcenia muralu:






https://www.youtube.com/watch?v=Miey5_MnDwE
Uroczyste poświęcenie.




Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Wróć do