Reklama

Nowy park handlowy w Jaworznie. Są wizualizacje

W Jaworznie ma powstać Aura Park – nowy kompleks handlowy o powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestor zapowiada sklepy odzieżowe, drogerie, elektronikę, salony meblowe oraz część sportowo-rozrywkową. W internecie pojawiły się już pierwsze wizualizacje inwestycji.

Nowy park handlowy planowany jest w rejonie ulic Jana Pawła II i Radwańskich, na terenie dawnej hałdy Piłsudski. Zgodnie z zapowiedziami obiekt ma zostać ukończony w 2028 roku.

Nowa galeria 

Inwestycję przygotowuje spółka ME Invest z Grupy Terg. Na stronie inwestora pojawiły się informacje oraz wizualizacje pokazujące planowane zagospodarowanie terenu.

Aura Park Jaworzno II ma być jednopoziomowym kompleksem o powierzchni 35 tys. metrów kwadratowych. Dla porównania powierzchnia handlowa Galerii Galena wynosi 31 tys. metrów kwadratowych, co oznacza, że nowy park będzie jeszcze większy. 

Reklama

W parku mają działać sklepy z odzieżą, elektroniką i kosmetykami. Zaplanowano także salony meblowe oraz przestrzeń przeznaczoną na sport i rozrywkę.Przy kompleksie ma również powstać restauracja typu drive-thru, prowadzona przez międzynarodową sieć gastronomiczną. Inwestor nie ujawnił jednak jej nazwy ani listy pozostałych najemców, jednak na stornie inwestora jest lista sieci, z którymi firma współpracuje. 

Dla klientów przewidziano 955 miejsc parkingowych. 

ME Invest posiada już w Jaworznie mniejszy Aura Park przy ulicy Steczkowskiego. Działają tam sklepy Media Expert, Rossmann i Pepco. Można się więc domyśleć, jakie sklepy będą w nowej galerii. 

Reklama

Teren sprzedany za 13 mln zł 

Park handlowy ma powstać na części terenów inwestycyjnych utworzonych po rekultywacji dawnej hałdy „Piłsudski”. Mowa o działce o powierzchni 9 hektarów, która położona jest na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Radwańskich.

Nieruchomość została sprzedana w wspólnym przetargu miasta Jaworzna i Katowickiej Specjalnej Stref Ekonomicznej w 2025 roku  Przetarg wygrała spółka Stary Stadion Zdebel Spółka Komandytowa z Bytomia, obecnie Stary Stadion Sp. z o.o.

Miasto przekształca teren pod inwestycję

Aby inwestycja mogła zostać zrealizowana, potrzebne są zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Miasto pracuje nad projektem, który ma umożliwić powstanie na tym terenie obiektów handlowych, usługowych, gastronomicznych i biurowych.

Reklama

14 lipca zakończyły się pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących tego terenu. Na razie gotowy projekt uchwały nie został podany do wiadomości publicznej. Kiedy jednak będzie już gotowy, zostanie poddany głosowaniu radnym na sesji Rady Miejskiej. 

Miejsce zdarzenia mapa Jaworzno
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/07/2026 16:30
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jacek - niezalogowany 2026-07-21 16:41:47

    Przykre ale chyba nic się z tym już nie da zrobić. Kolejne sklepy w sumie takie same jak w Galenie na cholerę to komu. Wielu ludzi kupuje już na Internecie a Ci wymyślili Park handlowy. Może lepiej domy lub bloki o zakładach pracy nie wspomnę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Marianka - niezalogowany 2026-07-21 17:03:14

    Blokowanie jak na sranie po cholere kolejne. Jest Galena, a w niej nic ciekawego nie ma 5 sklepow z prawdziwego zdarzenia i ze 3 do ktorych nikt nie zaglada. Z radością czekamy na nowa i bardziej wypasioną galerię

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    filipek - niezalogowany 2026-07-21 17:08:40

    o kuwa park ale bajer za własne i na zawsze dla miasta

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości