
Zarząd Południowego Koncernu Węglowego S.A. spotkał się ze Stroną Społeczną Spółki. (2 sierpnia) Spotkanie odbyło się na wniosek Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Południowy Koncern Węglowy S.A., która pismem z 30 lipca br. wniosła o jego zorganizowanie i zaproszenie do rozmów wszystkich organizacji związkowych, niezależnie od ich reprezentatywności. Przedmiotem spotkania były rozmowy w temacie realizacji programów operacyjnych i ich aktualizacja.
Ponadto, podczas spotkania Zarząd omówił produkcję i sprzedaż w latach 2016-2023 oraz ich wykonanie i plan w roku 2024. Wszystkie kwestie podniesione w piśmie ZOK NSZZ Solidarność zostały omówione - Zarząd przedstawił podstawowe wskaźniki ekonomiczne – wskaźniki efektywności przyjęte do Planu Operacyjnego Jednostki Produkcyjnej Sobieski-Janina-Brzeszcze (POK) stanowiącego element wniosku notyfikacyjnego Komisji Europejskiej. Przedstawiono również informacje o wpływie na Spółkę przepisów Rozporządzenia PE i Rady (UE) w sprawie redukcji emisji metanu w sektorze energetycznym oraz rozporządzenia o wymaganiach jakościowych paliw węglowych.
Zarząd Spółki po raz kolejny podkreślił, że obecnie wypłata wynagrodzeń nie jest zagrożona, Spółka aktualnie nie planuje zwolnień grupowych pracowników, a optymalizacja kosztów związana z uzyskiwanymi niższymi przychodami nie odbywa się kosztem załogi i bezpieczeństwa pracy. Obecnie Spółka, wzorem lat poprzednich, aktualizuje POK w związku ze zmianą sytuacji rynkowej. Priorytetem Zarządu jest umożliwienie realizacji Umowy Społecznej i zabezpieczenie funkcjonowania Spółki zgodnie z jej zapisami.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie