Reklama

Podziel się uśmiechem i zostań wolontariuszem Fundacji Dr Clown

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
12/06/2023 11:50
Barwne stroje i obowiązkowy kolorowy nosek! Do tego wielkie serca, mnóstwo pozytywnej energii i promiennych uśmiechów. To Doktorzy Clowni – wolontariusze Fundacji Dr Clown! Nowi członkowie wesołej ekipy są właśnie poszukiwani! Zostań menadżerem uśmiechu i dołącz do zespołu wolontariuszy najbardziej uśmiechniętej organizacji w Polsce!
Fundacja Dr Clown od blisko 25 lat niesie uśmiech i pozytywną energię do chorych w szpitalach zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Wolontariusze, którzy realizują unikalny program „terapii śmiechem”, wykorzystują dobroczynną moc uśmiechu by wspierać pacjentów w powrocie do zdrowia.

Doktorzy Clowni wprowadzają na szpitalne korytarze radość i pozytywną energię. W swojej pracy sięgają po iluzję, żonglerkę, zabawne akcesoria, wspierają także obecnością i rozmową. Poprzez zabawę, starają się odwrócić uwagę od zabiegów i badań, co ma prosty cel – zwrócić chociaż na chwilę dzieciństwo zabrane przez szpital i chorobę.

W związku ze zwiększonymi potrzebami i chęcią niesienia jeszcze większej dawki uśmiechu, Fundacja Dr Clown szuka osób, które chciałyby poszerzyć grono Doktorów Clownów!

Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Dr Clown w Jaworznie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: bit.ly/37UYBaH. Następnie w ciągu tygodnia kandydaci otrzymają termin spotkania informacyjnego, na którym koordynator oddziału przedstawi dalsze szczegóły.



O Fundacji Dr Clown:
Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają w ten sposób do prawie 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 100 miastach w całej Polsce.

Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalach
i placówkach zostały wstrzymane do odwołania, ale program terapii śmiechem kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od 1 czerwca 2020 rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online
z Doktorami Clownami w ramach usługi Śmiechofonu.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do