
W ramach akcji "Świeć Przykładem – Noś Odblaski" młodszy aspirant Wojciech Hajduk, dzielnicowy rejonu nr 8 KMP w Jaworznie, zorganizował spotkanie dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 11 w Jaworznie, które miało na celu poprawę ich bezpieczeństwa na drodze. Policjant wyjaśnił, jak uniknąć zagrożeń w ruchu drogowym, zachęcając najmłodszych do noszenia odblasków.
W minionym tygodniu mł. asp. Wojciech Hajduk odwiedził uczniów klas 1-3 tej szkoły, przypominając im zasady bezpieczeństwa na drodze, w tym obowiązek noszenia odblasków, które mogą uratować życie. Aby uczniowie lepiej zapamiętali te wskazówki, funkcjonariusz rozdawał im opaski odblaskowe.
Policjant podkreślił, że noszenie kamizelek i opasek odblaskowych pozwala kierowcom dostrzec pieszych na czas i podjąć odpowiednie działania, co może zapobiec wypadkom.
Podczas spotkania omówiono m.in. zasady przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze bez chodnika oraz bezpiecznego korzystania ze ścieżek rowerowych. Spotkanie było częścią kampanii "Świeć Przykładem – Noś Odblaski", która ma na celu zwiększenie świadomości na temat roli odblasków w ochronie pieszych.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie