
W Miejskiej Bibliotece w centrum Jaworzna odbyło się spotkanie policji z uczniami pierwszych klas szkół podstawowych. Policjantka przeczytała dzieciom książkę zatytułowaną "Bezpieczni na drodze", a policyjny profilaktyk omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły.
W wydarzeniu uczestniczyły dzieci z jaworznickich szkół podstawowych. Młodsza aspirant Justyna Wiszowaty, oficer prasowy jaworznickiej policji, zapoznała najmłodszych z książką "Bezpieczni na drodze", której bohater w humorystyczny sposób uczył dzieci bezpiecznego poruszania się po drogach. Była to również doskonała okazja dla mł. asp. Marcina Pietrasa, policyjnego profilaktyka, aby przypomnieć dzieciom, jak bezpiecznie dotrzeć i wrócić ze szkoły. W ramach kampanii "Świeć Przykładem-Noś Odblaski" przypomniano także o noszeniu elementów odblaskowych, zwłaszcza jesienią.
Podczas spotkania dzieci zadawały wiele pytań policjantom, a także dzieliły się swoimi doświadczeniami. Pracownicy biblioteki zorganizowali konkurs dla najmłodszych, dbając o dobrą atmosferę. Mimo trudnych pytań, maluchy poradziły sobie doskonale. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek przygotowany wspólnie przez bibliotekę i policję. Dzieci były zachwycone czytaniem i tematyką książki.
Podczas spotkania policjanci zachęcali także dzieci do częstszego czytania, podkreślając, że książki pomagają odkrywać wartości moralne takie jak mądrość, odpowiedzialność, sprawiedliwość i uczciwość. Bajki uczą rozróżniać dobro od zła i kształtują pozytywne wzorce zachowań. Spotkania dzieci z mundurowymi zawsze budzą pozytywne emocje, a gdy policjant czyta książkę, stanowi to dodatkową inspirację do sięgania po literaturę.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie