Reklama

Wstrząsy górnicze z ZG Sobieski i ZG Janina

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
19/10/2024 11:17

Silne wstrząsy górnicze był odczuwalne w Jaworznie, Chrzanowie i okolicach w ostatnich dniach.

Dane o wstrząsach podaje m.in. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie. Te pochodzą z Zakładu Geologii i Geofizyki Głównego Instytutu Górniczego w Katowicach.

Odczuwalne wstrząsy z ostatnich dni:

  • w dniu 17.10.2024 r. o godzinie 21:16 zanotowano wstrząs, który charakteryzował się energią wynoszącą 2 x 105 J, a jego magnituda wyniosła 1,84 w skali Richtera,
  • w dniu 18.10.2024 r. o godzinie 04:42 zanotowano wstrząs, który charakteryzował się energią wynoszącą 4 x 105 J, a jego magnituda wyniosła 2,00 w skali Richtera,
  • w dniu 18.10.2024 r. o godzinie 05:41 zanotowano wstrząs, który charakteryzował się energią wynoszącą 7 x 105 J, a jego magnituda wyniosła 2,13 w skali Richtera,

Wstrząsy pochodziły z obszaru górniczego ZG "Janina" w Libiążu.

  • w dniu 18.10.2024 r. o godzinie 00:22 zanotowano wstrząs, który charakteryzował się energią wynoszącą 1 x 106 J, a jego magnituda wyniosła 2,21 w skali Richtera,

Wstrząs pochodził z obszaru górniczego ZG "Sobieski" w Jaworznie. 

Dodatkowo, w powiecie chrzanowskim i okolicach dzisiaj, 19 września, po godz. 8.30 był odczuwalny silny wstrząs, którego źródła póki co nie zdefiniowano.

Napiszcie, czy odczuliście ostatni wstrząs w Jaworznie.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    powrót PRL ! - niezalogowany 2024-10-19 17:00:26

    Ciekawe kto oblicza szkody w infrastrukturze publicznej i czy koszty ich usuwania wliczone są w koszt tony węgla?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pryndki - niezalogowany 2024-10-19 17:59:05

    Byczyna Jaworzno 8,33 silny wstrząs zabujało meblami w domu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Aria - niezalogowany 2024-10-19 21:52:29

    Osiedle Podwale w godzinach rannych wyraźnie odżyło się wstrząs.Nawet woda w szklance bardzo falowała.A siedząc odczuło się ruchy ciala bez własnego udziału.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Xyz - niezalogowany 2024-10-19 22:25:31

    Nie zdefiniowano wstrząsu :( Pewnie to wina Bogdanki? kpiny!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2024-10-20 08:59:09

    Tak 19 października ok. godziny 8;30 odczuwalny wyraźnie wstrząs trwający kilka sekund na ulicy Zacisze w Jaworznie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Dr Hause - niezalogowany 2024-10-20 16:05:36

    Jest coraz gorzej W Chrzanowie i okolicach są tak silne wstrząsy , że nasze domy już są naruszone , pękają i krzywią się.KTO ZA TO ZAPŁACI????????? OCZYWIŚCIE KOPALNIA Janina. Już niedługo wpłyną pierwsze pozwy do sądu. Dojdą jeszcze- uszczerbek na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Nie ma niszczenia bezkarnego naszego dobytku i dorabiania się kopalni na naszej krzywdzie. Dość tego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wandzia - niezalogowany 2024-10-21 11:25:20

    Wczoraj 20.10.24 ok godz 20.18 zakolysalo ladnie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Profesor - niezalogowany 2024-10-21 23:48:49

    To pewnie nie z kopalni... Ja żech widzioł film w tv pod tytułem ,,Wstrząsy'' i tam babka wykryła takie wstrząsy na pustyni i to robiły takie stwory z wyglądu jak rura od odkurzacza... W Jaworznie mamy dziki to tera pewnie to z pustyni Błędowskiej przylazło...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Dobrze Wygolona - niezalogowany 2024-10-22 08:17:11

    a jak wczora ze swoim starym lezalam (i przyznac trzeba ze sie postaral) to zatrzesła sie ziemia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do