Ostatnio przekazywaliśmy dane dotyczące zatrudnienia w spółce Wodociągi Jaworzno. Dzisiaj informacje z jaworznickich TBS-ów, miejskiej jadłodajni oraz żłobka. W artykule pt. „Zwolnienia w jaworznickim urzędzie to plotka czy prawda?” pisaliśmy, że będziemy wracać do tematu zatrudnienia i ewentualnych zwolnień w instytucjach miejskich.
- Jaworznickie TBS Sp. z o. o. zatrudnia obecnie 11 osób i nie planuje redukcji zatrudnienia. Wprost przeciwnie - w związku z rozwijającym się zasobem mieszkaniowym planujemy w przyszłości zwiększenie zatrudnienia – taką odpowiedź otrzymaliśmy od Dawida Domagalskiego ze spółki TBS.
Ewa Kamysz-Szczęch, kierownik Jadłodajni Miejskiej w Jaworznie pisze, że obecnie zatrudnionych jest 15 osób i tyle samo było na koniec października ubiegłego roku. Wszyscy pracownicy mają umowy o pracę na czas nieokreślony. – Nie planuję redukcji etatów w najbliższym czasie. W miejskiej jadłodajni nie ma zatrudnionych osób, które w tym, jak również w przyszłym roku osiągną wiek emerytalny – dodaje Ewa Kamysz-Szczęch. W jadłodajni na stanowisku konserwatora-kierowcy pracuje osoba, która jest emerytem.
- Jako dyrektor skrupulatnie przeliczyłam budżet na nadchodzący 2026 rok, przeanalizowałam zakresy obowiązków i zadania na poszczególnych stanowiskach pracy i podjęłam trudną decyzję o wypowiedzeniu jednej umowy o pracę na czas nieokreślony oraz nie przedłużeniu umów na czas określony tam, gdzie jest to możliwe. Biorąc pod uwagę charakter placówki, realizowane zadania opiekuńczo – wychowawcze, zdecydowałam o likwidacji stanowiska, które nie jest bezpośrednio związane z opieką nad dziećmi, tak aby nie odbyło się to kosztem jakości świadczonych usług i nie wpłynęło na obniżenie standardów opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – odpowiada na nasze pytania Elżbieta Orzechowska – Filipczyk, dyrektor miejskiego żłobka.
Końcem października 2024 roku w tej instytucji zatrudnionych było 37 osób, z czego 29 na umowach na czas nieokreślony, 6 z umowami na czas określony, oraz dwie umowy na zastępstwo. Na dzień 31 października 2025 roku zatrudnionych jest 36 osób - 32 umowy na czas nieokreślony, 3 umowy na czas określony, 1 na zastępstwo.
- W 2025 r. żaden z pracowników nie przeszedł na emeryturę. Zatrudniamy 1 emeryta w wymiarze połowy etatu; jedną osobę, która osiągnęła wiek emerytalny. Nie posiadamy wiedzy, ilu pracowników odejdzie w przyszłym roku na emeryturę – wyjaśnia Elżbieta Orzechowska – Filipczyk.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie